Typy podłóg – jaką wybrać do mieszkania?

 

Podczas wykańczania swojego mieszkania będziesz musiał zwracać uwagę na wiele czynników. Dzisiaj chcemy zwrócić Twoją uwagę na podłogi, bo jakby nie patrzeć, to będą one z Tobą przez następnych kilkanaście lat, więc warto byłoby wybrać je z głową.
Musisz pamiętać o tym, aby wybrać odpowiednio wytrzymałą i solidną, aby bez problemów wytrzymała użytkowanie. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że tak naprawdę każde pomieszczenie w Twoim domu będzie posiadało jakieś unikalne cechy. To właśnie te czynniki zawsze należy brać pod uwagę, przy wyborze danej podłogi.

Weźmy np. przedpokój, czyli miejsce dość wymagające od podłogi, bo będą tam przechodzili każdy odwiedzający nasz dom goście. Nie da się ukryć, iż w przyszłości będą tam występowały liczne zabrudzenia, dodatkowo wilgoć. Oczywiście jeśli będzie trzeba częściej myć, to i środki chemiczne wchodzą w grę, na które podłoga też będzie musiała być odporna. Co więc w takim wypadku warto byłoby rozważyć jako najlepszą propozycję? Będzie to gres, który jest naprawdę trwałym materiałem i jest w stanie wiele wybaczyć. Dodatkowo zaskoczy Cię jak szeroka jest oferta rynkowa, bowiem możesz przebierać w różnorakich wzorach.

Do łazienki najlepiej nadają się płytki ceramiczne, niemniej jednak niektórzy stosują również podłogę drewnianą. Oczywiście w tym drugim przypadku należy ją dobrze zabezpieczyć, bowiem każdy zdaje sobie sprawę z tego, że woda i drewno, to nie jest zbyt dobre połączenie przez dłuższy czas. Co do płytek, to warto aby posiadały antypoślizgową powłokę oraz były jak najbardziej odporne na różne chemiczne detergenty, które przeważnie stosuje się w sprzątaniu łazienki.
W salonie możesz użyć paneli lub zastosować podłogę drewnianą. W drugiej opcji będzie Cię to niestety kosztowało nieco więcej, ale naprawdę wrażenie jest niesamowite. Trzeba również przyznać, że taka podłoga jest bardzo trwała i da radę posłużyć wiele długich lat, o ile będziesz się nią dobrze zajmował.
Co do kuchni? Tutaj możemy zastosować rozwiązania z łazienki, jednakże dobrze byłoby w tym wypadku wybrać wyższą klasę w kwestii ścieralności takowych płytek.

  Panele laminowane

sklep z podłogami

One thought on “Typy podłóg – jaką wybrać do mieszkania?”

  1. Warto się zapoznać, tym bardziej jak ktoś nie ma bladego pojęcia o podłogach, a teraz staje przed takim zadaniem

Comments are closed.