W jaki sposób należy odnawiać podłogi?

 

Tyle się mówi o dbaniu o podłogi, jednak mało jest konkretnych i krótkich porad, które wyjaśnią Ci dokładnie w jaki sposób to wszystko działa oraz jak poprawnie pielęgnować swoją podłogę. Mamy nadzieję, ze tym wpisem pomożemy Ci nieco w rozświetleniu sobie drogi w tychże sprawach.
W przypadku podłóg drewnianych musisz być gotowy na to, że po pewnym czasie takowa podłoga może się odkształcać, a lakier będzie się łuszczył i przebarwiał. Wtedy też należy wiedzieć co dokładnie robić, aby wszystko wrócić do jak najlepszego stanu.

Jednym z takich najbardziej popularnych sposobów na pielęgnację podłogi jest cyklinowanie. Jest to zabieg, który wykonuje się poprzez użycie do tego celu specjalistycznego sprzętu, który szlifuje górną warstwę podłogi. Jeśli chodzi o koszty, to wszystko będzie zależało w dużej mierze od powierzchni podłogi w metrach kwadratowych, jak i również jej rodzaju lakieru, którym została pokryta. Warto jednak do tego wynająć sobie dobrych fachowców, którzy znają się na tej robocie i wykonają ją dla Ciebie w możliwie profesjonalny sposób.
Po całym szlifowaniu należy podłogę dokładnie oczyścić z pozostałych wiórów czy trocin oraz kurzu. W tym wypadku dobrym rozwiązaniem jest odkurzacz, a dla pewności możesz jeszcze przetrzeć całą powierzchnię szlifowaną mokrą szmatką. To ważne, aby przyłożyć się do tych czynności, ponieważ będą one mocno rzutowały na późniejszy efekt końcowy całego cyklinowania.
Kiedy już wszystko będziesz miał przygotowane, to możesz przystępować do lakierowania lub olejowania. W tym drugim rozwiązaniu, będziesz musiał najpierw nałożyć na powierzchnię podłogi grunt. Jeśli zaś chodzi o lakierowanie, to najpierw pojawia się lakier podkładowy, a dopiero później główny specyfik do lakierowania parkietów. W zależności od tego jaki efekt błyszczenia chcesz uzyskać, to tyle warstw powinieneś nanieść.

sklep z podłogami

  Gwarancja to ważna rzecz

2 thoughts on “W jaki sposób należy odnawiać podłogi?”

  1. Z pewnością mi się przyda, bo u mnie w prawie 20-letnim domu niestety trzeba coś myśleć nad innymi rozwiązaniami

  2. przede wszystkim pamiętać o czyszczeniu bo to jest ważne, żeby nie zostawały żadne trociny, ani kurz

Comments are closed.