Jak wybrać podkład pod panele drewniane?

Dobór odpowiedniego podkładu do paneli drewnianych jest bardzo istotnym zadaniem. Właściwy podkład zabezpieczy nasze panele przed uszkodzeniami, zapewnią dobrą izolację cieplną, a także izolację akustyczną. Innymi słowy, dobry podkład to bardziej wytrzymała i cicha podłoga. Wybór odpowiedniego podkładu zależy od podłoża, na którym będą układane panele.

Podłoże sztuczne

Podłożem sztucznym jest na przykład beton. Do tego typu powierzchni możemy użyć w zasadzie wszystkie rodzaje podkładu. Z podkładów naturalnych najlepszym rozwiązaniem są eko płyty. Cechują się one dobrą izolacją cieplną i akustyczną. Z podkładów sztucznych możemy wybrać podkład polietylenowy lub polistyrenowy. One również zapewniają bardzo dobre wytłumienie dźwięków oraz izolacje cieplną. Do podłoża sztucznego używamy także folii paroizolacyjnej, która uchroni panele i podkład przed wilgocią.

Podłoże naturalne

Podłożem naturalnym może być np. drewno. Do tego typu podłoża lepiej stosować podkłady naturalne takie jak podkład korkowy, wspomniane eko płyty czy tekturę karbowaną i papier falisty. Z tego zestawienia najlepsze są eko płyty, nieźle spisuje się również podkład korkowy, jednak jest on mniej wytrzymały. Tektura karbowana i papier falisty sprzedawane są w rolkach, dzięki czemu możliwy jest bardzo szybki montaż. Podkłady te są jednak dość cienkie, więc mają słabe właściwości izolacyjne i mogą być stosowane jedynie przy bardzo równym podłożu.

Sklep internetowy z podkładami do paneli drewnianych

Zakupy online pozwolą nam zaoszczędzić trochę gotówki z racji licznych promocji, oraz wybrać idealny podkład pod panele drewniane. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości, zawsze możemy skontaktować się z pracownikiem sklepu, który chętnie nam pomoże.

sklep z podłogami

  Panele prosto z Belgii

One thought on “Jak wybrać podkład pod panele drewniane?”

  1. Sporo osób zapomina o podkładzie, albo chcą zaoszczędzić i kładą od razu panele. Niestety to oszczędność na krótką metę, bo panele bez podkładu szybko się niszczą.

Comments are closed.