Cyklinowanie podłóg – jak często?

Cyklinowanie podłóg – jak często?

 

Niektóre podłogi wymagają co jakiś czas cyklinowania, niemniej jednak jest to dość kosztowny proces, więc warto tak naprawdę zastanowić się, czy jest konieczny, czy jeszcze możesz się wstrzymać. Prawda jest bowiem taka, że nie ma tutaj reguły żadna częstotliwość cyklinowania. Niemniej jednak, musisz wiedzieć, że za każdym razem, kiedy będziesz je wykonywał zostanie starta pewna warstwa podłogi, co na pewno przełoży się również na jej krótszy czas użytkowania.

Jednakże nie ma co przesadzać z odwlekaniem tego procesu, bowiem mocno zużyta i zaniedbana podłoga będzie traciła swoje właściwości ochronne. Jeśli ulegnie poniszczeniu warstwa ochronna lakieru, którą jest pokryta powierzchnia, to wtedy możesz być pewien, że drewno zacznie być bardziej wrażliwe na wszelkie zmiany temperatury czy wilgotności. Po pewnym czasie pojawią się odkształcenia i niestety jeszcze więcej problemów.

Jeśli podłoga będzie zbyt mocno zniszczona, to wtedy cyklinowanie będzie wymagało zgrubnego szlifowania podłogi, kiedy to jest zdzierana jest jej grubsza warstwa. Co więcej, w niektórych przypadkach może dochodzić nawet od odklejenia się podłogi od podłoża, a wtedy nawet cyklinowanie nie pomoże i całość będzie kwalifikowała się do wymiany. Jak więc widzisz, lepiej zdecydowanie jest kontrolować na bieżąco co się dzieje z podłogą, bowiem kiedy tylko pojawią się pierwsze sygnały, że coś jest nie tak, to należy działać.
Czyli na koniec warto wszystko podsumować. Otóż za cyklinowanie bierz się wtedy, kiedy widać już widoczne zdarcia lakieru w obszarach większych niż pół metra kwadratowego. Nie lekceważ również rys oraz mocno widocznych zadrapań w lakierze. Generalnie ze względów estetycznych warto dbać o podłogę, gdyż wpływa ona znacznie na cały wystrój pomieszczenia. Jeśli zechcesz, aby podłoga mogła służyć Ci przez bardzo wiele lat, to przykładaj się do tego, aby o nią należycie zadbać i pielęgnować.

  W jaki sposób należy odnawiać podłogi?

sklep z podłogami

3 thoughts on “Cyklinowanie podłóg – jak często?”

  1. Jak się tylko coś pokazuje to nie ma co czekać, tylko od razu reagować, bo potem będzie wam szkoda tej kasy, co to ją wyrzuciliście na podłogi

  2. No bez przesady, przecież nie będę od razu wzywał ekipy jak mi się parę przetarć pokażę, może jak się trochę gorsza podłoga zrobi to tak, ale nie ma co panikować!

Comments are closed.