Salon i wybór podłogi – na co zwracać uwagę?

Salon i wybór podłogi – na co zwracać uwagę?

Urządzanie salonu nie jest wcale takie łatwe, niemniej jednak wbrew pozorom nie powinieneś mieć również wielkich trudności. Warto jednak podchodzić do tego na spokojnie i bez przesadnego optymizmu, a na pewno doskonale dobierzesz sobie wszystkie dodatki.

Warto zadbać o to, żeby salon był jasnym i dobrze doświetlonym miejscem. Jeśli chodzi o podłogi, to powinny być one w jasnych kolorach, podobnie jak i ściany. Dzięki temu zyskasz wrażenie przestrzeni i będzie Ci się tam znacznie lepiej przebywało. Jeśli chodzi jeszcze o samo wykończenie podłogi, to masz tutaj niezliczone ilości możliwości. Otóż jedni decydują się na podłogę z desek drewnianych, jeszcze inni na parkiet, a kto może woleć posadzkę żywiczną.
W dużej mierze zależy to wszystko od naszych gustów, bo przecież wszystko rozbija się o to, czy to właśnie Tobie się będzie dany wystrój podobał.

Unikaj także ciężkich i masywnych mebli, które mogą okazać się nieco przytłaczające i zepsują całą wizję wyrobioną przez wspomniane już, jasne kolory.
Generalnie musisz sprawić, aby pomieszczenie były takie, gdzie będziesz chciał spędzać czas z rodziną. Myśl przede wszystkim w kategoriach własnej wygody, bowiem wtedy na pewno urządzisz wszystko znakomicie.

Już niebawem, w kolejnym artykule doradzimy na to jak dobrać deski kompozytowe na taras.

sklep z podłogami

  V-fuga w panelach Alloc

3 thoughts on “Salon i wybór podłogi – na co zwracać uwagę?”

  1. U mnie również architekt polecił jak największe rozjaśnienie salonu, z tego względu, że był dość mały i do podobno miało pomóc w optycznym powiększeniu

  2. to z tymi meblami to prawda, moja żonka uparła się na takie wielkie mebliska, co to potem trzeba było sprzedać i kupić normalne

  3. Nie bez znaczenia będzie kolor, więc wybierz sobie jakiś fajny, odradzam jakieś bordo, bo i takie widziałem

Comments are closed.