Na co zwrócić uwagę wybierając listwy przypodłogowe?

Na co zwrócić uwagę wybierając listwy przypodłogowe?

Każdy z nas chce mieć w swoim mieszkaniu jak najpiękniejsze wnętrza, na które rzecz jasna składają się także i podłogi. Jeśli mówimy już o podłogach, to trzeba zauważyć, że dziś prace nad nimi nie kończą się na ułożeniu ostatniego panelu podłogowego czy też deski. Nie można zapomnieć o jeszcze jednym ważnym elemencie, a więc listwach dekoracyjnych. Jak w związku z tym ważne są listwy do ścian i na co zwrócić uwagę wybierając takie produkty? Postanowiliśmy przyjrzeć się tej kwestii nieco bliżej.

Czemu służą listwy przypodłogowe?

Zanim przejdziemy do samego wyboru, spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego są nam w ogóle potrzebne takie listwy do ścian. Otóż należy zauważyć, że ich największą zaletą jest maskowanie szczelin pomiędzy podłogą a ścianą. Oczywiste jest bowiem, że desek czy paneli nie da się dokładnie ułożyć. Wszelkie niedoskonałości maskują właśnie listwy do ścian. Nie jest to jednak ich jedyna zaleta, bo poza tym stanowią zabezpieczenie ścian podczas sprzątania, kiedy to możemy zabrudzić je mopem czy odkurzaczem.

Zasady doboru

Nieprawdą jest to, że dobór listew do podłogi jest mało ważny. Otóż listwy wraz z podłogami muszą współgrać, tworząc harmonijną całość. Najważniejsze jest to, aby listwy dobierać do podłóg, co oznacza tylko tyle, że powinny one być wykonane z tego samego materiału. Szczególnie ważne jest to przy drewnie, kiedy to wielu z nas decyduje się na dobór listew z materiału drewnopodobnego. Nie jest to dobre rozwiązanie i wygląda bardzo tandetnie.

sklep z podłogami

  Listwa przyścienna prosta i klasyczna - co wybrać?