V-fuga w panelach Alloc

Panele z dożywotnią gwarancją

Trudno oprzeć się wrażeniu, że obecnie na panele podłogowe w swoich mieszkaniach stawiamy dość często. Nic też nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miałoby się to zmienić, bo trzeba sobie otwarcie powiedzieć, że jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, a jednocześnie również i ekonomicznie. Niemniej jednak należy mieć na uwadze, że dziś na rynku paneli jest naprawdę mnóstwo i nie każdy producent wytwarza te z najwyższej półki. Jeżeli mówimy tutaj o panelach z naprawdę wysokiego „C”, na pewno warto jest się nieco bliżej przyjrzeć norweskiej firmie Alloc, która, że tak powiemy, w ich tworzeniu doszła do perfekcji. Jako że wszystkie panele tej firmy mają zintegrowany wyciszony podkład i cechują się wysoką odpornością na ścieranie przyjrzyjmy się im ze względu na V-fugi.

Czym jest V-fuga

Zanim przejdziemy do charakterystyki tych panel z punktu widzenia tego elementu, wyjaśnijmy sobie, czym w ogóle jest ta V-fuga. Najłatwiej jest ten termin wyjaśnić jako rowki, które znajdują się na krawędzi danego panela.

W przypadku tej firmy rowki te możemy mieć po dwóch dłuższych stronach panela, jak i po każdej z nich. W pierwszym przypadku kompozycja paneli da nam wydźwięk długich desek podłogowych, co także wydłuży nasze pomieszczenie. V-fuga z każdej strony będzie natomiast sprawiała wrażenie, że nasza podłoga ułożona jest z desek krótkich. Dodajmy też, że panele Alloc w ogóle mogą być takiej V-fugi pozbawione, co po części może ułatwić ich sprzątanie, choć czyszczenie paneli ją posiadających także nie stanowi wielkiego problemu.

sklep z podłogami

  Panele prosto z Belgii