Listwa przyścienna prosta i klasyczna – co wybrać?

Listwa przyścienna prosta i klasyczna - co wybrać?

Jedni z nas swoje pomieszczenia urządzają na styl klasyczny, gdzie królują drewno, skóra i zdobiona sztukateria. Inni z kolei są bardziej nowocześni i wolą postawić na proste kształty, a swoje pomieszczenia urządzić w stylu nowoczesnym. Nie chcemy tu skupiać się na tym, które pomieszczenia wyglądają lepiej, ponieważ wiele zależy tutaj od tego, jak są one urządzone. Chcemy jednak nawiązać do podłóg w takich pomieszczeniach, a w zasadzie jednym z ich elementów, a więc listew przypodłogowych.

Listwy w stylu nowoczesnym

Jeśli z naszych wnętrz nie wieje klasyką, a jest zupełnie inaczej, na pewno warto postawić na listwę przyścienną prostą, która najlepiej, jeśli będzie w kolorze białym. Takie listwy przyścienne proste w owych pomieszczeniach sprawdzają się znakomicie, choć trzeba tutaj zauważyć, że i w tym przypadku mamy ich dość szeroki wybór, choćby pod względem wysokości.

Klasyka w każdym calu

Taka listwa przyścienna prosta na pewno nie sprawdzi się natomiast w pomieszczeniach klasycznych. Tu najlepiej postawić na listwy gięte, które będą wykonane z drewna, jeśli mamy podłogi drewniane lub też z materiałów sztucznych, jeśli są to panele podłogowe. W takiej sytuacji na nutkę ekstrawagancji nie można sobie pozwolić i lepiej nie stawiać na zbyt odważne rozwiązania. Takie listwy powinny być barwą, a więc najlepiej, jeśli i materiałem zbliżone do samej podłogi. Na pewno problemu ze znalezieniem takich listew także nie będzie, bo akurat pośród tych produktów wybór jest naprawdę ogromny.

sklep z podłogami

  Jak wybrać podkład pod panele drewniane?