Listwa przypodłogowa prosta najlepszym wyborem do pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnym

Listwa przypodłogowa prosta najlepszym wyborem do pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnym

Jeśli weźmiemy pod uwagę listwy przypodłogowe nazywane także cokołami, na pewno ich wybór na rynku jest dziś ogromny. Dlatego też wydaje się, że jak najbardziej każdy z nas, kto szuka takich listew do swoich podłóg, powinien na rynku znaleźć coś, co będzie mu odpowiadać i to tak pod względem materiału, koloru jak i oczywiście stylu. To właśnie temu ostatniemu czynnikowi chcielibyśmy przyjrzeć się w tym wpisie, a w zasadzie jednemu z nich. Pod uwagę weźmy bowiem pomieszczenia urządzone w stylu nowoczesnym. Jakie listwy są do nich polecane?

Prostota przede wszystkim

W takich pomieszczeniach króluje prostota, a więc nie ma sensu stawiać tutaj na listwy klasyczne. Najlepsza będzie tu bowiem listwa przypodłogowa prosta. Podkreślmy w tym miejscu, że często taka listwa przypodłogowa prosta jest w kolorze białym, choć wówczas bez problemu można ją pomalować, wykorzystując do tego zwykłą farbę na bazie wody.

Wysokość

Spore znaczenie przy takich listwach przypodłogowych prostych ma także wysokość samego cokołu. Obecnie na rynku znajdziemy różnej wysokości cokoły, co oczywiście jest tylko i wyłącznie z korzyścią dla samego klienta, ponieważ dobierze on cokół optymalny do wysokości swojego pomieszczenia. Nie da się jednak ukryć, że szczególnie dobrze prezentują się tutaj wysokie listwy, choć oczywiście te najlepiej wypadają w pomieszczeniach nieco wyższych. W tych niższych postawić należy na cokoły o mniejszej wysokości.

sklep z podłogami

  Rekomendowane listwy jesionowe