Czy parkiet panelowy jest lepszy od tradycyjnego?

Czy parkiet panelowy jest lepszy od tradycyjnego?

Na parkiet panelowy, a więc tak zwany trójwarstwowy Polacy decydują się coraz chętniej i z pewnością dalej tak będzie, bo nie może być inaczej. Mimo iż dekoratorzy wnętrz z pewnością twierdzą inaczej, to taki parkiet podłogowy ma kilka, jeżeli nie kilkanaście powodów do tego, aby postawić właśnie na niego, a nie na panel tradycyjny. O czym w związku z tym mowa i co przemawia właśnie za takim rozwiązaniem?

Montaż

Parkiet tradycyjny układa się dość długo i każdy, kto miał z nim do czynienia, na pewno przyzna nam rację. Zupełnie inaczej jest z panelami podłogowymi, które nie muszą schnąć, nie muszą być cyklinowane, nie kurzą się, a całość możemy ułożyć bez specjalistycznych narzędzi. To tak jakbyśmy mieli porównać budowę domu w systemie tradycyjnym z montażem nowoczesnych domów, co przypomina układanie klocków. Równie szybko możemy go zdemontować, co trwa jeszcze krócej niż jego ułożenie.

Na ogrzewaniu podłogowym

Żadnych problemów nie ma także z tym, aby ułożyć panele podłogowe z bambusa lub innego drewna na ogrzewaniu podłogowym, które nie wpływa tutaj na jego żywotność. Oczywiście parkiet tradycyjny także można na nim układać, ale jest to już dużo bardziej skomplikowane.

Wydaje się w związku z tym, że panele podłogowe są ulepszoną wersją tradycyjnych parkietów i z pewnością pośród Polaków nadal będą zyskiwały na popularności. Jeśli także wy rozważacie jego ułożenie, na pewno gorąco was do tego zachęcamy. Nie powinniście mieć w związku z tym powodów do narzekań.

sklep z podłogami

  Na co zwrócić uwagę wybierając listwy przypodłogowe?

One thought on “Czy parkiet panelowy jest lepszy od tradycyjnego?”

  1. Tradycyjny to jednak tradycyjny i żaden panel go nie zastąpi, ale dla wielu panel może być dobrą alternatywą;)

Comments are closed.