Salon i wybór podłogi – na co zwracać uwagę?

Salon i wybór podłogi – na co zwracać uwagę?

Luty 22, 2015 by Porady 3 Comments

Urządzanie salonu nie jest wcale takie łatwe, niemniej jednak wbrew pozorom nie powinieneś mieć również wielkich trudności. Warto jednak podchodzić do tego na spokojnie i bez przesadnego optymizmu, a na pewno doskonale dobierzesz sobie wszystkie dodatki.

Warto zadbać o to, żeby salon był jasnym i dobrze doświetlonym miejscem. Jeśli chodzi o podłogi, to powinny być one w jasnych kolorach, podobnie jak i ściany. Dzięki temu zyskasz wrażenie przestrzeni i będzie Ci się tam znacznie lepiej przebywało. Jeśli chodzi jeszcze o samo wykończenie podłogi, to masz tutaj niezliczone ilości możliwości. Otóż jedni decydują się na podłogę z desek drewnianych, jeszcze inni na parkiet, a kto może woleć posadzkę żywiczną.
W dużej mierze zależy to wszystko od naszych gustów, bo przecież wszystko rozbija się o to, czy to właśnie Tobie się będzie dany wystrój podobał.

Unikaj także ciężkich i masywnych mebli, które mogą okazać się nieco przytłaczające i zepsują całą wizję wyrobioną przez wspomniane już, jasne kolory.
Generalnie musisz sprawić, aby pomieszczenie były takie, gdzie będziesz chciał spędzać czas z rodziną. Myśl przede wszystkim w kategoriach własnej wygody, bowiem wtedy na pewno urządzisz wszystko znakomicie.

Już niebawem, w kolejnym artykule doradzimy na to jak dobrać deski kompozytowe na taras.

3 comments on “Salon i wybór podłogi – na co zwracać uwagę?

 1. on Marzec 9, 2015
  Natan pisze:

  U mnie również architekt polecił jak największe rozjaśnienie salonu, z tego względu, że był dość mały i do podobno miało pomóc w optycznym powiększeniu

 2. on Marzec 22, 2015
  Lemonek pisze:

  to z tymi meblami to prawda, moja żonka uparła się na takie wielkie mebliska, co to potem trzeba było sprzedać i kupić normalne

 3. on Kwiecień 9, 2015
  Kiper pisze:

  Nie bez znaczenia będzie kolor, więc wybierz sobie jakiś fajny, odradzam jakieś bordo, bo i takie widziałem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>