Panele z dożywotnią gwarancją

V-fuga w panelach Alloc

Październik 18, 2015 by Porady No Comments

Trudno oprzeć się wrażeniu, że obecnie na panele podłogowe w swoich mieszkaniach stawiamy dość często. Nic też nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miałoby się to zmienić, bo trzeba sobie otwarcie powiedzieć, że jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, a jednocześnie również i ekonomicznie. Niemniej jednak należy mieć na uwadze, że dziś na rynku paneli jest naprawdę mnóstwo i nie każdy producent wytwarza te z najwyższej półki. Jeżeli mówimy tutaj o panelach z naprawdę wysokiego „C”, na pewno warto jest się nieco bliżej przyjrzeć norweskiej firmie Alloc, która, że tak powiemy, w ich tworzeniu doszła do perfekcji. Jako że wszystkie panele tej firmy mają zintegrowany wyciszony podkład i cechują się wysoką odpornością na ścieranie przyjrzyjmy się im ze względu na V-fugi.

Czym jest V-fuga

Zanim przejdziemy do charakterystyki tych panel z punktu widzenia tego elementu, wyjaśnijmy sobie, czym w ogóle jest ta V-fuga. Najłatwiej jest ten termin wyjaśnić jako rowki, które znajdują się na krawędzi danego panela.

W przypadku tej firmy rowki te możemy mieć po dwóch dłuższych stronach panela, jak i po każdej z nich. W pierwszym przypadku kompozycja paneli da nam wydźwięk długich desek podłogowych, co także wydłuży nasze pomieszczenie. V-fuga z każdej strony będzie natomiast sprawiała wrażenie, że nasza podłoga ułożona jest z desek krótkich. Dodajmy też, że panele Alloc w ogóle mogą być takiej V-fugi pozbawione, co po części może ułatwić ich sprzątanie, choć czyszczenie paneli ją posiadających także nie stanowi wielkiego problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>