Listwa przyścienna prosta i klasyczna - co wybrać?

Listwa przyścienna prosta i klasyczna – co wybrać?

Kwiecień 18, 2016 by Porady No Comments

Jedni z nas swoje pomieszczenia urządzają na styl klasyczny, gdzie królują drewno, skóra i zdobiona sztukateria. Inni z kolei są bardziej nowocześni i wolą postawić na proste kształty, a swoje pomieszczenia urządzić w stylu nowoczesnym. Nie chcemy tu skupiać się na tym, które pomieszczenia wyglądają lepiej, ponieważ wiele zależy tutaj od tego, jak są one urządzone. Chcemy jednak nawiązać do podłóg w takich pomieszczeniach, a w zasadzie jednym z ich elementów, a więc listew przypodłogowych.

Listwy w stylu nowoczesnym

Jeśli z naszych wnętrz nie wieje klasyką, a jest zupełnie inaczej, na pewno warto postawić na listwę przyścienną prostą, która najlepiej, jeśli będzie w kolorze białym. Takie listwy przyścienne proste w owych pomieszczeniach sprawdzają się znakomicie, choć trzeba tutaj zauważyć, że i w tym przypadku mamy ich dość szeroki wybór, choćby pod względem wysokości.

Klasyka w każdym calu

Taka listwa przyścienna prosta na pewno nie sprawdzi się natomiast w pomieszczeniach klasycznych. Tu najlepiej postawić na listwy gięte, które będą wykonane z drewna, jeśli mamy podłogi drewniane lub też z materiałów sztucznych, jeśli są to panele podłogowe. W takiej sytuacji na nutkę ekstrawagancji nie można sobie pozwolić i lepiej nie stawiać na zbyt odważne rozwiązania. Takie listwy powinny być barwą, a więc najlepiej, jeśli i materiałem zbliżone do samej podłogi. Na pewno problemu ze znalezieniem takich listew także nie będzie, bo akurat pośród tych produktów wybór jest naprawdę ogromny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>